Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Oświetlenie dywaników (stóp) w O2 FL (jak fabryczne)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koledzy, zakupiłem Lampki LED oświetlenie dywaników z Ali wraz z okablowaniem na przód i tył.



    Kabelki są z wtyczkami, końcówki Pinu i Masy, wziołem je skonfekcjonowałem aby ładniej to wyglądało i sie nie uszkodzilo przy montażu (owinięte wzdłuż tą materiałową czarną taśma do wiązek, również z Ali :P), Wygląda to tak:



    Po zwinięciu (na kartce rozpisałem wymiary):


    Pomierzyłem i zastanawim sie jak to puścić ponieważ wszytski jest jako jedna wiązka wiec zarówno przód i tył, wiec trzeba by to zgrabnie puścić macie jakis pomysł na najlepsze rozwiązanie?
    Spalanie - Motostat.pl
    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
    Sprzedam na OLX!!

    Komentarz


    • odp

      Jak dobrze owinąłeś taśmą... to inaczej się nie da... lewa przód do lewej tył myślę że dwa krótsze przewody. prawa przód idzie krótszy na przód najdłuższy jaki masz na prawy tył... ja kupiłem taki sam zestaw i pasowało wszystko... fajnie wygląda...

      Komentarz


      • Tak jak na rysunku tylko że zasilanie i masa musi być po lewej. Ja rozebrane miałem plastiki na progu i pod dywanem przechodziłem do do gniazd przy fotelu. Ciężko tak jest to wyjaśnić ale jak coś to dzwoń
        PerfectService by DGW
        Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
        Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
        Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

        Komentarz


        • Dzieki. Nie wiem czemu myslalem aby z jednego fotela przejsc do drugiego dokladnie tj patrzac na rysunki zamiast odejsca od deski po jednym na fotel...
          Adrian jeśli będzie chwila to w ten weekend do tego usiądw to będe dzwonil.
          Ile czasu szacujecie na demontaz foteli i progów?
          Spalanie - Motostat.pl
          Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
          Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
          Sprzedam na OLX!!

          Komentarz


          • Fotele zostaw. Progi to jest chwila. Mi się zeszło ok 1.5h
            PerfectService by DGW
            Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
            Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
            Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

            Komentarz


            • Zamontowane
              Szczegóły w szowromie moim:

              Forum - Octavia Club Polska
              Spalanie - Motostat.pl
              Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
              Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
              Sprzedam na OLX!!

              Komentarz


              • Witam wszystkich. Poszykuję sterownika drzwi (modułu o nr 5K0 959 793A). Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym uruchomić składane lusterka.

                pozdrawiam
                Konrad

                Komentarz


                • konrado30, zanim zaczniesz myśleć o tym modzie poczytaj:
                  Forum - Octavia Club Polska
                  Forum - Octavia Club Polska
                  no i tam najlepiej kontynuuj dyskusję

                  P.S. Mod składanych luster mam zaliczony więc jakby co pytaj. Jeszcze jedno O2 przed FL nie miała i nie ma składanych lusterek, trzeba zmienić na FL-owe. Poza tym cała masa drobiazgów na które trzeba zwrócić uwagę ale to już nie tu.

                  Komentarz


                  • mrfazi, dzięki za podpowiedź. Lusterka mam już założone od FL, a cały temat ogarniam z elektrykiem ze Skody. Tak jak pisałem wcześniej potrzebuję tylko lewy moduł z oznaczeniem 5KO 959703A. Może ktoś wie gdzie można taki dostać? Szukałem na allegro ale tyle jest różnych że sam nie wiem.

                    Komentarz


                    • Witam, robiłem mod oświetlenia podłogi w swojej O2. Teraz robię go w O2FL. Myślę, że zrobiłem wszystko dobrze, podłączone do B 50, zakodowane, jest pozycja FOOTWELL w MAXIDOT a lampki nie świecą. Po pomiarach wydaje mi się, że wcale nie daj plusa na pin 50. Miał ktoś taki problem? Czasami wywali błąd PLUSA ale nawet po odłączeniu lampek podłączenie na krótko czyli pin 50 - żarówka - masa nic nie działa. Pomysły się skończyły.

                      Komentarz


                      • Żarówki zwykłe czy led?
                        Skoda Octavia II FL
                        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                        Komentarz


                        • Testy robię na zwykłej żarówce w5w. Jakby wogóle pin 50 nie dawał plusa
                          Ostatnio edytowany przez maszynistapaweł; 38404.

                          Komentarz


                          • masz podłączoną żarówkę na stałe czy sobie ją tylko dla testów podłączasz?
                            sterownik jak wykryje przerwany obwód to go odłacza
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • żarówka jest na stałe, jeśli nie będzie żarówki wywali błąd footwell 00061. Czy skasuje błąd, czy nie, czy otworze drzwi, czy włączę zapłon miernik ani żarówka nawet nie drgną. Może coś pokręciłem, ale tylko ruszałem byte 12 i 20. Teraz nie mogę skasować błędu 00907 Interventional load Management. Może coś z tym błędem związane?

                              Komentarz


                              • A napiszcie mi czy ktoś spotkał się z taką sytuacją: odbieram dziś skodę od mechanika bo miała wymieniany uszczelniacz wału przy skrzyni biegów. Powiedziałem mu że mam zamontowane podświetlenie stóp, wszystko prawidłowo zakodowane ale nie działa. Odpowiedział, że nie będzie działać bo nie aktywowałem tej funkcji ONLINE. On może to zrobić ale mnie zamurowało - o co chodzi z tym ONLINE?

                                Komentarz


                                • sronline
                                  coś masz źle zrobione, sporo tego podłączyłem i nigdy nie było kłopotów takich
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • No to już nie wiem. Coś z kodowaniem wtedy mam źle lub posiadam moduł który nie obsługuje takiej funkcji o ile takie były

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez maszynistapaweł Zobacz wpis
                                      lub posiadam moduł który nie obsługuje takiej funkcji o ile takie były
                                      cholera wie, może taki masz wynalazek?
                                      Aż sprawdziłem specjalnie dla pewności czy ma być wtyczka B pin 50 i jest ok, a może nie masz dobrze podłączone - pod inny pin?

                                      LC,12,5,Oświetlenia stóp i dywaników non-stop - tego nie włączaj

                                      intervention load managment to prostu słaby aku i włączony tryb oszczędzania energii
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • Poproszę o potwierdzenie że zaznaczony jest pin 50 w kostce B
                                        Załączone pliki

                                        Komentarz


                                        • image_38507.jpg
                                          Ten co zaznaczyłeś to 9, z drugiej strony 3 od końca to 50, czyli zaznaczyłeś pierwszy rząd a 50 jest w czwartym rzędzie na tej samej wysokości
                                          Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.
                                          Skoda Octavia II FL
                                          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                          Komentarz


                                          • no taki błąd to by był?!
                                            i wtyczka i gniazdo w bordnetzie są opisane numerkami pinów.... zweryfikuj podłączenie
                                            S97-6344.png
                                            Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • no tak zasugerowałem się wklejonym zdjęciem z internetu nie sprawdzając pinów. Miało być szybko. Teraz śmiga po wpięciu pod prawidłowy pin 50. Dzięki bardzo za pomoc

                                              Komentarz


                                              • jo man
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • Czy mógłbym prosić kogoś kto montował lampki podłogi pod moduł, żeby opisał działanie fabrycznego rozwiązania?
                                                  Czy oświetlenie podłogi włącza się tylko po otworzeniu drzwi lub odblokowaniu zamków, czy także po włączeniu lampki umieszczonym na niej przełącznikiem?
                                                  Zależy mi na tym, żeby można było oświetlić podłogę podczas jazdy (tylko chwilowo) więc waham się, czy wpinać się jak Bóg przykazał, czy uskuteczniać druciarstwo i wpinać się do głównej żarówki przedniej lampki.
                                                  Z góry dzięki

                                                  Komentarz


                                                  • A jaki masz BCM ? , no i oczywiście wpinaj jak oryginał ( choć nigdy nie występował w Octavii II ) , zalety : możesz regulować natężenie oświetlenia zarówno jak jest przy otwarciu no i uzależnione od typu BCM a raczej chyba jego softu też przy zamkniętych drzwiach , masz też opcje zastosowania ledów ( możesz tak zakodować ) no i jeżeli posiadasz wyświetlacz maxi dot to jest regulacja za pomocą niego ( choć nie wszystkim to odpala ) , a drut to zawsze drut .

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X